УВАГА!! ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ!!
 

 

Департамент житлово-комунального господарства Білоцерківської міської ради надає роз'яснення щодо ремонтів ліфтів в багатоквартирному житловому будинку: 
У відповідності до частини 1 статті 9 ЗУ «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» - управління багатоквартирним будинком здійснюється його співвласниками. Згідно статті 10 зазначеного нормативно-правового акту рішення щодо управління багатоквартирним будинком, зокрема проведення поточного і капітального ремонтів, реконструкції, реставрації, технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку та визначення підрядників для виконання таких робіт, приймаються співвласниками житлового будинку на загальних зборах. Водночас, статтею 12 Закону встановлено, що витрати на управління багатоквартирним будинком, розподіляються між співвласниками пропорційно до їхніх часток співвласника, якщо рішенням зборів співвласників, або законодавством не передбачено іншого порядку розподілу витрат.
З викладеного вбачається, що прийняття рішення щодо проведення експертного обстеження ліфта в житловому будинку в тому числі виконання робіт капітального ремонту ліфта відноситься до компетенції загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку. 
Враховуючи вищевикладене рекомендуємо співвласникам житлових будинків які потребують капітального ремонту ліфту, шляхом проведення загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку прийняти рішення щодо необхідності проведення експертного обстеження та капітального ремонту ліфта в їх будинку та визначитися з джерелом фінансування виконання даних робіт.
Докладну консультацію можна отримати у відділі експлуатації житла управління житлового фонду Департаменту житлово-комунального господарства Білоцерківської міської ради за адресою м. Біла Церква вулиця А.Шептицького 2, або за телефоном +38 (045)63 99546.